CERTYFIKATY ISO 9001, ISO 3834

LNG


Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży i stosując nowoczesne rozwiązania nieprzerwanie spełniamy najwyższe wymagania jakościowe naszych Klientów. Oferujemy najszerszy zakres usług w zakresie inżynierii LNG, działań formalno-prawnych związanych z przygotowaniem i realizacją inwestycji oraz jej późniejszą eksploatacją. Od 2010 roku jesteśmy dystrybutorem LNG w Polsce. Posiadamy również własne stacje regazyfikacji w kilku zakładach przemysłowych.Oferta firmy BEST obejmuje:

1. Gwarantowaną dostawę i sprzedaż LNG (skroplonego gazu ziemnego) własnym transportem kriogenicznym.
2. Elastyczny harmonogram dostaw LNG na prostych i stałych zasadach kalkulacji ceny.
3. Kompleksową realizację czynności administracyjnych wykonywanych przez doświadczony zespół pracowników BEST, począwszy od uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez proces budowy i odbiorów, aż do pozwolenia na użytkowanie.
4. Sprzedaż lub dzierżawę stacji magazynowania i regazyfikacji LNG opartych o tradycyjne parownice atmosferyczne lub innowacyjny układ odzysku chłodu.
5. Prace serwisowe i konserwacyjne stacji regazyfikacji oraz instalacji gazowych.
6. Modernizację istniejących stacji regazyfikacji LNG, montaż instalacji odzysku chłodu bazującej na wymienniku kriogenicznym autorstwa firmy BEST.
7. Specjalną ofertę dla klientów oczekujących na przyłączenie do sieci gazowej – tymczasową mobilną stację regazyfikacji LNG z wymiennikiem chłodu o wydajności sięgającej 2000 Nm3/h.

LNG TO TANIE I EKOLOGICZNE ŹRÓDŁO ENERGII DLA TWOJEJ FIRMY TO OPŁACA SIĘ WSZYSTKIM

Dlaczego LNG?

Jakość
Jakość – LNG, dzięki procesowi oczyszczania i skraplania gazu, jest paliwem o wysokim stopniu czystości i stałej kaloryczności, co gwarantuje niezawodną pracę instalacji technologicznych.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
i dowiedz się więcej o naszej ofercie

Cryogenics

BEST jest firmą innowacyjną - wyznacza nowe trendy i realizuje nowatorskie rozwiązania w technice kriogenicznej oraz gazowej.

Na bazie wieloletnich doświadczeń, jako jedyni na rynku europejskim, opatentowaliśmy technologię odzysku chłodu z przemiany fazowej gazów skroplonych. Została ona wdrożona do eksploatacji w 2014 roku. Dzięki wykorzystaniu naszego wymiennika możliwe jest pozyskiwanie energii chłodu z procesu regazyfikacji skroplonych gazów (LNG, azot, tlen, argon, etc.) oraz wykorzystanie jej przez odbiorcę do celów technologicznych.

Po wdrożeniu tej technologii i przeprowadzeniu audytu energetycznego, nasz Klient może otrzymać jednorazowe dofinansowanie planowanego przedsięwzięcia modernizacyjnego z Państwowego Systemu Białych Certyfikatów. Jest to możliwe dla inwestycji, które poprawiają efektywność energetyczną procesów realizowanych w przedsiębiorstwie.

Stacja regazyfikacji, która posiada wymiennik chłodu, pozwala na osiągnięcie wyższej sprawności energetycznej procesu. Dzieje się to dzięki wykorzystaniu energii do tej pory bezpowrotnie traconej do otoczenia za pośrednictwem parownic atmosferycznych.

Na grafice po lewej stronie przedstawiono schemat ideowy instalacji odzysku chłodu.

Dzięki naszej technologii użytkownik zyskuje wymierne korzyści finansowe również w kolejnych latach eksploatacji. Zmniejsza nie tylko ilość energii elektrycznej zużywanej do zasilenia układów chłodniczych, ale znacząco przyczynia się też do ochrony środowiska naturalnego.

Schemat ideowy planowanej instalacji oraz lokalizacja urządzeń dobierana jest indywidualnie dla każdego Klienta.

Odzysk energii chłodu z wykorzystaniem wymiennika pozwala na zwiększenie wydajności istniejących układów chłodniczych bez inwestowania w kolejne jednostki. Ilość odzyskiwanej energii zależna jest od rodzaju regazyfikowanego czynnika oraz jego parametrów.

Szacunkowe możliwości odzysku chłodu z poszczególnych gazów skroplonych przedstawiono na wykresie po lewej stronie.

INWESTYCJA W SPRAWDZONĄ TECHNOLOGIĘ TO PEWNY ZYSK

ENERGIA DO ODZYSKANIA Z LNG

Sprawdź korzyść na kalkulatorze poniżej

Kalkulator LNG
* Wprowadź roczne zużycie gazu ziemnego: m3/rok
* Wprowadź jednostkową cenę energii elektrycznej: PLN/MWh
Wprowadź przewidywany roczny wzrost cen energii elektrycznej: %
Cena ustawowa Białych Certyfikatów na rok 2022: PLN/toe
Wprowadź aktualną cenę białych certyfikatów (wartość rynkowa indeksu PMEF_F dostępna jest pod tym linkiem): PLN/toe
Wprowadź przewidywany czas eksploatacji instalacji (w latach):
  OBLICZ
Masowe roczne zużycie LNG: t/rok
Energia odzyskana w wymienniku BEST: MWh/rok
Wartość jednorazowej dopłaty wynikającej z Białych Certyfikatów (cena ustawowa): PLN
Wartość jednorazowej dopłaty wynikającej z Białych Certyfikatów (cena rynkowa): PLN
Suma oszczędności wynikających ze zmniejszonego zużycia energii elektrycznej w okresie eksploatacji: PLN
 

Adres

ul. Towarowa 15, 58-100 Świdnica

(+48) 74 856 81 88

best@systemy-grzewcze.pl

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Na skróty

O nas

Realizacje

O firmie

Kontakt

RODO

 

©2019 BEST Systemy-Grzewcze. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt Art Open Studio Reklamy